25.3°C

Minister: Należy dostosować wsparcie do potrzeb małych gospodarstw

Napisał  Gru 09, 2019

Według ministra rolnictwa, rozwój mniejszych gospodarstw i rolnictwa ekologicznego to obszary priorytetowe z punktu widzenia polityki realizowanej przez resort rolnictwa w tej kadencji.

Zdaniem ministra, wsparcie powinno być dostosowane do potrzeb mniejszych gospodarstw, tak aby mogło być efektywnie przez nie spożytkowane. – Mamy dużą liczbę mniejszych gospodarstw, które przez wiele lat były spychane na margines. Nie zgadzam się z argumentacją, że małe gospodarstwa są gorsze. Ich potencjał również powinien być wykorzystany – podkreślił minister Ardanowski.

Według ministra Ardanowskiego dalszy rozwój naszego rolnictwa nie będzie możliwy, jeżeli rolnicy nie będą organizowali się w celu wspólnego gospodarowania, zwłaszcza w formie spółdzielczej. – Mamy bardzo dobrą jakość żywności i to jej utrzymanie będzie naszym zadaniem, bo tym właśnie możemy konkurować – podkreślił minister.

Minister zapowiedział uruchomienie giełdy rolnej, by rolnicy za jej pomocą otrzymali rzeczywisty poziom cen oferowanych przez siebie produktów.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

reklama