8.5°C

1/2

Ciężarówka uderzyła w ciągnik rolniczy – nie żyje traktorzysta

Napisał  Gru 24, 2019

Do tragicznego w skutkach wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 74. Na skutek zderzenia tira z ciągnikiem rolniczym śmierć poniósł 57-letni traktorzysta. Okoliczności wypadku wyjaśniają Policjanci z komisariatu w Białej pod nadzorem prokuratora.

20 grudnia 2019 o godz.18.20 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Biała Parcela (woj. łódzkie, pow. wieluński) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 56-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem siodłowym mercedes z naczepą, podczas manewru omijania uderzył w tył ciągnika rolniczego ursus. Na skutek zderzenia 57-letni traktorzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się cztery jednostki strażaków (dwie JRG Wieluń, KP PSP Wieluń oraz KSRG OSP BIAŁA), Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Wraz z policjantami przypominamy o konieczności dostosowania prędkości nie tylko do obowiązujących ograniczeń, lecz przede wszystkim do warunków panujących na drodze. Obecna aura sprzyja pogorszeniu widoczności, co przekłada się na opóźnienie reakcji kierowców. Gdy zabraknie czasu na wykonanie właściwego manewru, wypadek jest nieunikniony. Niestety zwłaszcza w przypadku pojazdów ciężarowych skutki wypadków są tragiczne.

(rpf) pp / Źródło: KPP Wieluń