13,2°C

reklama
reklama
Ekspansja firmy Samasz w Kanadzie i w USA fot. Samasz

Ekspansja firmy Samasz w Kanadzie i w USA

Napisał  Gru 29, 2019

Fundusz Ekspansji Zagranicznej współfinansuje inwestycję polskiego producenta maszyn rolniczych SaMASZ na rynku amerykańskim. Zarządzany przez PFR TFI S.A., Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN (FEZ) podpisał umowę inwestycyjną z jednym z wiodących polskich producentów maszyn rolniczych – firmą SaMASZ.

Finansowanie uzyskane z Funduszu pozwoli na dalszy rozwój działalności spółki na rynku amerykańskim, m.in. na zwiększenie sprzedaży polskich maszyn w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Podpisana umowa inwestycyjna opiewa na kwotę 2 mln USD.

SaMASZ jest jednym z największych polskich i liczących się na świecie producentów maszyn rolniczych i komunalnych. Podpisana z Funduszem Ekspansji Zagranicznej umowa inwestycyjna będzie impulsem do dalszego rozwoju amerykańskiej spółki zależnej SaMASZu- SaMASZ North America LLC. W planach firmy jest rozbudowa sieci sprzedaży i dystrybucji, a także powiększenie przestrzeni magazynowej.

SaMASZ jest kolejnym partnerem, którego ekspansja zagraniczna jest wspierana przez Fundusz Ekspansji Zagranicznej. Wśród polskich firm, które rozpoczęły współpracę z Funduszem są między innymi: lider recyklingu urządzeń elektrycznych i elektronicznych Elemental Holding, wiodąca na rynku hostingu i domen grupa R22, działająca w obszarze usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu firma ASM Group, spółka branży logistycznej OT Logistics , a także spółka odzieżowa Esotiq & Henderson. Dotychczasowi partnerzy Funduszu reprezentowali różne branże, a ich inwestycje skupiały się na rynkach Unii Europejskiej. Fundusz zgodnie ze swoją strategią podąża za polskimi przedsiębiorcami i współfinansuje ich inwestycje służące rozwojowi biznesu polskich firm na światowych rynkach.

Kierunkiem dotychczasowych inwestycji, które współfinansował FEZ był obszar Unii Europejskiej, naturalny z perspektywy uwarunkowań geopolitycznych. Polskie przedsiębiorstwa coraz śmielej patrzą w kierunku nieco bardziej odległych rynków. Cieszymy się, że naszym kolejnym polskim partnerem została spółka SaMASZ, która widzi szanse dalszego rozwoju w Stanach Zjednoczonych. Podpisana właśnie umowa inwestycyjna to nowe wyjście nie tylko dla naszego partnera, producenta maszyn rolniczych, ale również dla nas, bo środki FEZ zostaną wykorzystane na rynku, na którym dotychczas zaangażowanie Funduszu było niewielkie - mówi Piotr Kuba, członek zarządu PFR TFI S.A.

SaMASZ

Firma SaMASZ założona w 1984 r., jest jednym z największych polskich i liczących się na świecie producentów maszyn rolniczych i komunalnych. W ofercie posiada ponad 300 typów różnych  maszyn: kosiarek bębnowych, dyskowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, wozów paszowych, ramion wysięgnikowych, kosiarek bijakowych, pługów odśnieżnych, zamiatarek. Produkcja obecnie realizowana jest w nowej, uruchomionej w 2018 r. fabryce, zatrudniającej ok. 800 osób.

Od 1994 r. SaMASZ rozwija sprzedaż eksportową. Największe rynki zbytu to Niemcy, Rosja, USA, Wielka Brytania, Finlandia, Francja i kraje nadbałtyckie. Maszyny z logo SaMASZ pracują także na łąkach Afryki, Ameryki Płd. Chin, Japonii, Australii i Nowej Zelandii.

Około 65% produkcji przedsiębiorstwa trafia na eksport do ponad 50 krajów na całym świecie. Zagraniczne oddziały spółki to: SaMASZ Rosja i SaMASZ North America LLC.  

SaMASZ na rynku polskim jest niekwestionowanym liderem w sprzedaży kosiarek, przetrząsaczy i zgrabiarek oraz maszyn komunalnych do letniego i zimowego utrzymania dróg

W 2015 r. SaMASZ ustanowił Rekord Guinnessa  zestawem kosiarek MegaCUT kosząc 96,2 ha łąk w 8 godzin.

(rpf) pp / materiały prasowe

Udostępnij:

Skomentuj