logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

12.7°C

Manifestacja rolników w Brukseli. KE chce obciąć budżet na WPR fotolia

Manifestacja rolników w Brukseli. KE chce obciąć budżet na WPR

Napisał  Lut 25, 2020

Manifestacja belgijskiej organizacji rolniczej w Brukseli ma związek z odbywającym się posiedzeniem Rady Europejskiej, która podejmuje decyzję dotyczącą budżetu Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku. Prawdopodobne jest zmniejszenie środków WPR na kolejny okres.

Jak informuje Krajowa Rada Izb Rolniczych, w dniu 20 lutego 2020 r. na placu Schumana w Brukseli odbyła się manifestacja organizowana przez FWA (belgijską organizację rolniczą przy współpracy z Sekretariatem Copa-Cogeca). Sekretarz Generalny Copa-Cogeca wraz z przedstawicielami z Prezydencji Copa i Cogeca odbyli spotkanie z Komisarzem Wojciechowskim.

Manifestacja odbyła się w związku z odbywającym się posiedzeniem Rady Europejskiej, która podejmie decyzję w sprawie ram budżetowych WPR po 2020 r. Pomoc w ramach WPR stanowi znaczną część dochodu wielu rolników w niektórych państwach członkowskich.

Komisja Europejska ogłosiła prawdopodobne zmniejszenie budżetu WPR na następny okres (po 2020 r., mniej 3,9% dla pierwszego filaru i do -15% dla drugiego filaru).

(rpf) jp / Źródło: KRIR

reklama