23.6°C

1/3

Prowadził pojazd własnej konstrukcji na podwójnym gazie i bez uprawnień

Napisał  Lut 27, 2020

2,75 promila alkoholu, jazda bez uprawnień, w dodatku pojazdem własnej konstrukcji nie dopuszczonym do ruchu na drodze publicznej – to lista przewinień 37-letniego mieszkańca gminy Sulechów (woj. lubuskie) zatrzymanego przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Gorzowie Wlkp, którzy pełnili służbę na terenie gminy Sulechów.

Kiedy policjanci zauważyli na drodze publicznej ten dziwny „pojazd” bez tablic rejestracyjnych postanowili to sprawdzić. Okazało się, że nie jest to ani ciągnik, ani samochód, a samodzielna konstrukcja 37-latka. Mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile, usiadł za kierownicą i ruszył na drogę publiczną, co mogło być niebezpieczne dla niego jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie miał prawa poruszać się po drodze publicznej, bo nie był nigdy dopuszczony do ruchu i nie przechodził wymaganych badań technicznych.

Policjanci pełniący służbę w rejonie Sulechowa zatrzymali mężczyznę, który nie tylko miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie, był bez uprawnień do kierowania a dodatkowo prowadził pojazd własnej konstrukcji niedopuszczony do ruchu po drodze publicznej. Teraz będzie musiał wytłumaczyć się z tego w sądzie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Gorzowie Wlkp. którzy pełnili służbę w gminie Sulechów. Jednym z podstawowych zadań patroli jest również kontrola stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

37-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu. Sprawa kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień zakończy się w sądzie do którego wniosek o ukaranie kierują policjanci.

(rpf) pp / Źródło: Lubuska Policja

reklama