logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

11.9°C

1/3

Znowu płonęła stodoła. W akcji 9 zastępów straży

Napisał  Mar 11, 2020

Ogień pojawił się w nocy w stodole w Łącku pod Nowym Sączem w Małopolsce. Wodę do gaszenia pożaru dowożono z hydrantu oddalonego o około kilometr od miejsca zdarzenia. Nocna akcja gaśnicza trwała prawie 3 godziny. Wewnątrz stodoły spłonęły urządzenia rolnicze.

W dniu 11 marca br. około godziny 1.41 dziewięć zastępów straży zostało zadysponowane do gaszenia pożaru w Łącku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęta była stodoła o wymiarach 13 x 10 m. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu na palącą się stodołę. Wodę do pożaru dowożono z pobliskiego hydrantu oddalonego o około 1 km od miejsca zdarzenia.

Po ugaszeniu pożaru wyniesiono spalone urządzenia rolnicze na zewnątrz w bezpieczne miejsce, następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu, którą później przelano wodą. Pogorzelisko zostało przegrzebane i przelane wodą w celu wykluczenia zarzewi ognia. Działania 9 zastępów i 44 strażaków trwały prawie trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

(rpf) jp / Źródło: PSP Nowy Sącz

reklama