14,3°C

reklama
reklama
Minister rolnictwa uspokaja: dzięki polskim rolnikom żywności w sklepach nie zabraknie fotolia

Minister rolnictwa uspokaja: dzięki polskim rolnikom żywności w sklepach nie zabraknie

Napisał  Mar 13, 2020

Dzięki polskim rolnikom nasz kraj produkuje więcej żywności niż jest w stanie wchłonąć rynek wewnętrzny. Nie ma obaw, że zabraknie nam tak podstawowych produktów, jak mąka, mięso, mleko, jaja, czy warzywa – powiedział szef resortu rolnictwa.

Jesteśmy znaczącym producentem żywności w Unii Europejskiej, a w niektórych segmentach także na świecie – podkreślił dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. –

Chwilowy brak jakiegoś asortymentu to kwestia logistyczna związana ze zwiększonymi zakupami, a nie z brakami danego produktu.

Jak zwrócił uwagę minister, zwiększone zakupy są jak najbardziej naturalne ze względu na możliwość kwarantanny i zwykłej, ludzkiej reakcji na tego typu sytuacje.

Jednocześnie minister Ardanowski przestrzegał, aby nie robić nadmiernych zapasów, aby w dłuższej perspektywie nie marnować tej żywności. – Może teraz dotrze coś do tych nieodpowiedzialnych pseudoekologów, którzy atakują rolników i chcieliby zakazać hodowli zwierząt, a w konsekwencji niemalże zlikwidować rolnictwo – stwierdził minister.

Zobacz równieżKoronawirus: Umyte warzywa i owoce są bezpieczne

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że bezpieczeństwo żywnościowe, które zapewniają nam rolnicy jest wartością bezcenną. Dzięki temu nie ma obaw, że nawet przy zakłóconej wymianie międzynarodowej zabraknie żywności w Polsce.

Jak zawsze najważniejsze jest racjonalne podejście i nie popadanie w przesadę – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj