fbpx
GDT znów ze spadkami fot. Adobe Stock

GDT znów ze spadkami

Napisał  Mar 23, 2020

Szósta w tym roku aukcja na platformie internetowej Global Dairy Trade w dniu 17 marca 2020 roku zakończyła się na minusie. Utrzymujący się od kilku sesji spadek notowań może przyczynić się do trendu spadkowego również na krajowym rynku.

Ogólny indeks cenowy odnotował spadek o 3,9%. Średnia cena ukształtowała się na poziomie 2980 USD. Główną przyczyną spadku notowań były duże obniżki cen odtłuszczonego i pełnego mleka w proszku. Największy wzrost notowań miał miejsce w przypadku laktozy i sera Cheddar, jednak nie był on na tyle duży, aby ogólny indeks pozostała na plusie.

Wyniki ostatniej sesji w dniu 17 marca 2020 roku:

- Laktoza +4,9% – cena 914 USD/t,

- Ser Cheddar +2,6% – cena 4398 USD/t,

- Kazeina +1% – cena 9987USD/t,

- Bezwodny tłuszcz mleczny +1% – cena 4331 USD/t,

- Masło +0,3% – cena 4144 USD/t,

- Odtłuszczone mleko w proszku -8,1% – cena 2 527 USD/t,

- Pełne mleko w proszku -4,2% – cena 2 797 USD/t,

- Maślanka i serwatka w proszku – nie były oferowane.

(rpf) jp / Źródło: PFHB

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.