logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

11.9°C

1/9

Pożar kurnika – strażacy ze Szczytna uratowali kilka tysięcy indyków

Napisał  Mar 30, 2020

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej 28 marca 2020 roku zmagali się z pożarem kurnika w miejscowości Rudka (woj. warmińsko-mazurskie, pow. szczycieński, gm. Szczytno).

Około godziny 9.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie otrzymał zgłoszenie o pożarze kurnika w miejscowości Rudka. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej, kierujący działaniami zauważył intensywny dym wydobywający się z pomieszczenia kotłowni mieszczącej się w budynku inwentarskim typu kurnik.

Po rozpoznaniu sytuacji kierujący działaniami ustalił, iż w budynku mierzącym ponad 70 metrów długości i 20 m szerokości użytkowanym do hodowli drobiu, znajduje się ponad 4 tysiące indyków. Pożar z kotłowni przedostał się na dach budynku, a następnie przeniósł się na pozostałą część dachu pod którą znajdowały się inwentarz.

Po odłączeniu mediów do budynku, oraz zabezpieczeniu instalacji fotowoltaicznej, strażacy rozpoczęli działania gaśnicze wewnątrz kurnika wprowadzając dwie linie gaśnicze oraz działania na zewnątrz. W trakcie trwania akcji gaśniczej strażacy wraz z właścicielem oraz lokalną ludnością, ewakuowali indyki na przyczepy samochodowe.

W tym samym czasie trwały działania związane zapobieganiem rozprzestrzeniania się ognia na dalsze część kurnika. Strażacy po obydwu stronach dachu rozbierali połacie blachy, pod którą miał miejsce pożar. Po dokonaniu dostępu do palącej się wełny mineralnej, strażacy ugasili pożar dachu kurnika.

W działaniach brało udział 13 samochodów ratowniczo-gaśniczych z naszego powiatu. W prowadzonych działaniach ratowniczo-gaśniczych nie ucierpiał żaden człowiek. Uratowano ponad 4 tyś. indyków oraz mienie znacznej wartości.

(rpf) pp / Opracował: kpt. Łukasz Wróblewski / PSP Szczytno
fot. Adam Krzyżak

 

fot. 1/9

2 POZAR KURNIKA URATOWANE INDYKI PORTAL OKIEM ROLNIKA

 

fot. 2/9

3 POZAR KURNIKA URATOWANE INDYKI PORTAL OKIEM ROLNIKA

 

fot. 3/9

4 POZAR KURNIKA URATOWANE INDYKI PORTAL OKIEM ROLNIKA

 

fot. 4/9

 5 POZAR KURNIKA URATOWANE INDYKI PORTAL OKIEM ROLNIKA

 

fot. 5/9

 6 POZAR KURNIKA URATOWANE INDYKI PORTAL OKIEM ROLNIKA

 

fot. 6/9

7 POZAR KURNIKA URATOWANE INDYKI PORTAL OKIEM ROLNIKA 

 

fot. 7/9

 8 POZAR KURNIKA URATOWANE INDYKI PORTAL OKIEM ROLNIKA

 

fot. 8/9

 9 POZAR KURNIKA URATOWANE INDYKI PORTAL OKIEM ROLNIKA

 

fot. 9/9

POZAR KURNIKA URATOWANE INDYKI PORTAL OKIEM ROLNIKA

 

reklama