logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

11.9°C

fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fotolia

Pijany traktorzysta rozrzucał obornik na drodze

Napisał  Kwi 05, 2020

30-latek z powiatu łomżyńskiego zamiast na polu, rozrzucał obornik na drodze. W dodatku badanie alkomatem wykazało, że ma prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce 23 marca br. terenie jednej z miejscowości w powiecie łomżyńskim. Na posterunek policji wpłynęło zgłoszenie, że kierujący ciągnikiem, zamiast wywozić obornik na pole, rozrzuca go na drodze. Patrol „drogówki” po dotarciu na miejsce zastał młodego mężczyznę w ciągniku rolniczym, od którego wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 30 – latek wykonywał pracę w gospodarstwie mając prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Musiał też sprzątnąć drogę, którą zanieczyścił obornikiem. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem 30-latka zajmie się sad.

Policjanci apelują o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego. Od początku roku 2020 roku do chwili obecnej, na drogach naszego miasta i powiatu zostało zatrzymanych 35 kierowców, którzy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości.

(rpf) pp / Źródło: KMP Łomża

reklama