17°C

1/4

Pożar gospodarstwa – spłonęły krowy, zboże i ładowarka

Napisał  Maj 28, 2020

Zdarzenie miało miejsce 21 maja 2020 r. przed godziną 11.00, kiedo to do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Sadowo, gmina Dąbrowa Białostocka (woj. podlaskie).

Strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastali pożar obory z dobudowanym garażem oraz zadaszoną wiatą dla zwierząt. Płomienie obejmowały całą powierzchnię budynku. W niewielkiej odległości od płonącego budynku znajdował się budynek mieszkalny konstrukcji drewnianej. Przybyły na miejsce właściciel przekazał informację Kierującemu Działaniem Ratowniczym o tym, że w budynkach nie przebywali ludzie.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w obronie budynku mieszkalnego i jednego prądu wody w natarciu na palącą się część obory. Po przybyciu kolejnych jednostek wprowadzono do działań dodatkowe 4 prądy gaśnicze w natarciu na płonący budynek oraz znajdujące się wewnątrz składowisko drewna opałowego i bel słomy.

Po stłumieniu płomieni dokonano rozbiórki dwóch ścian obory. Przez wykonany otwór wywożono spalone drewno i słomę w belach na pobliską łąkę, gdzie następowało dogaszanie.
W trakcie zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

Na miejsce zdarzenia przybył Oficer Operacyjny KP PSP Sokółka oraz Burmistrz Dąbrowy Białostockiej. W działaniach udział brały: 4 zastępy z JRG Sokółka oraz 9 zastępów OSP, w tym cysterna z OSP Lipsk (powiat augustowski).

(rpf) pp / PSP Sokółka

reklama