17°C

Zbliża się Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi fotolia

Zbliża się Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi

Napisał  Cze 04, 2020

W dniach od 7 do 10 sierpnia 2020 r. na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Zwieńczą go 51. Aukcja Pride of Poland oraz Summer Sale.

Pula nagród w tym roku sięgnie miliona złotych. Na kwoty gwarantowane dla hodowców pięciu najlepszych koni w swoich klasach przeznaczono 400 tys. zł. Dodatkowo najbardziej urodziwe ogiery i klacze będą nagradzane za zdobycie poszczególnych miejsc. Hodowca najpiękniejszego konia pokazu (Best in Show) otrzyma w nagrodę w wysokości 70 tys. złotych.

Niestety w związku z pandemią będzie sporo ograniczeń odnośnie do widzów i uczestników aukcji. – Prawdopodobnie Narodowy Pokaz, jak i sama aukcja odbędzie się bez udziału publiczności – mówi Tomasz Chalimoniuk, prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, główny organizator wydarzeń w Janowie Podlaskim.

Zgodnie z regulaminem, zgłoszeń koni należy dokonywać 19 czerwca. Na aukcję Pride of Poland zostaną zakwalifikowane konie, które w swoich dotychczasowych udziałach w pokazach zakwalifikowały się przynajmniej do pierwszej piątki w danej klasie.

(rpf) rm / Źródło: KOWR

reklama