23.4°C

Nietrzeźwa rowerzystka wjechała w przyczepę asenizacyjną fotolia

Nietrzeźwa rowerzystka wjechała w przyczepę asenizacyjną

Napisał  Lip 02, 2020

49-letnia rowerzystka podczas mijania się z ciągnikiem rolniczym straciła panowanie nad rowerem i zaczepiła o tył podczepionej do niego beczki. Potłuczona rowerzystka została przewieziona do szpitala. Policyjna badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie aż 3,4 promila alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około 18.30 w Słotwinach (woj. lubelskie, pow. opolskie, gm. Karczmiska), gdy dyżurny opolskiej Policji został powiadomiony przez kierowcę ciągnika rolniczego o tym, że pod jego pojazd wjechała rowerzystka. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 49 – letnia mieszkanka gminy Karczmiska jechała wężykiem i podczas wymijania ciągnika straciła panowanie nad rowerem i uderzyła w podczepioną do pojazdu beczkę ascenizacyjną.

Wkrótce wyjaśniło się, dlaczego kobieta miała problem z opanowaniem roweru. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta ma w organizmie aż 3,4 promila alkoholu. Potłuczona 49 – latka została przewieziona do szpitala.Przez swoją nietrzeźwą jazdę naraziła się nie tylko na kłopoty zdrowotne ale również prawne. Za jazdę w stanie nietrzeźwości rowerem grozi jej grzywna od 50 do 5000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od pół roku do 3 lat.

Policjanci apelują o trzeźwą i odpowiedzialną jazdę. Jako uczestnicy ruchu drogowego jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również innych, których na drodze spotykamy.

(rpf) rp / Źródło: Lubelska Policja

reklama