5-letnia dziewczynka spadła z przyczepy rolniczej podczas żniw fot. KPP Grajewo

5-letnia dziewczynka spadła z przyczepy rolniczej podczas żniw

Napisał  Sie 15, 2020

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w minioną sobotę na terenie gminy Grajewo. 5-letnia dziewczynka, pod nieuwagę rodziców, spadła z przyczepy wypełnionej zbożem. Na szczęście dziewczynce nic poważnego się nie stało.

W związku z trwającym sezonem prac polowych, policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku. Do niebezpiecznej sytuacji doszło kilka dni temu na terenie gminy Grajewo, gdzie podczas rozładunku zboża ucierpiało dziecko.

Żniwa to okres, w którym częściej niż zazwyczaj dochodzi do wypadków podczas prac polowych. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy może skończyć się tragicznie.

Pamiętajmy, że dzieci zasługują na szczególną uwagę! Naszym obowiązkiem jest zadbanie o to, aby nasze pociechy nie przebywały w zasięgu pracujących maszyn z których często widoczność jest ograniczona. Najmłodsi nie powinni pozostawać bez opieki osoby dorosłej.

To co dla osoby dorosłej stanowi zagrożenie, w świadomości dziecka może być niepowtarzalnym miejsce do zabawy. Nie pozwólmy też, aby maszyny rolnicze obsługiwały osoby nie posiadające do tego wymaganych uprawnień oraz umiejętności.

Szczególnie podczas żniw na gospodarstwie dzieje się bardzo dużo – obsługa maszyn, transport plonów, uprawa ziemi czy praca na wysokościach. Mimo tak intensywnego okresu, nie może być miejsca na rutynę.

(rpf) kp / Źródło: KPP Grajewo

Udostępnij:

Skomentuj