5.2°C

1/5

Zamieszkałeś na wsi? Nie wzywaj policji do rolnika pracującego nocą na polu. Właśnie trwa produkcja tego, co za chwilę zjesz!

Napisał  Sie 16, 2020

W związku z problemami i konfliktami pomiędzy rolnikami a osobami, które sprowadziły się z miasta na tereny wiejskie Wielkopolska Izba Rolnicza wystosowała apel do osób mieszkających na wsi:

„Drodzy mieszkańcy wsi - nie przeszkadzajcie rolnikom w pracy. Obecnie okres żniw to krótki okres – ok. dwóch, trzech tygodni. Zbiór plonów odbywa się często w godzinach nocnych z uwagi na możliwość wystąpienia deszczu czy gradu, które zniszczyłyby całoroczną pracę rolników.

Przeczytaj również: > Wykonywał opryskiwanie przed południem – mieszkańcy wezwali policję <

Praca rolnika jest pracą specyficzną, zależącą w 100% od aury! Z ziaren zbóż, które zbiera rolnik za twoim płotem, będą bułki i chleb, które zjadasz na śniadanie. Przeniosłeś się z miasta na wieś – zaakceptuj tę specyfikę, to Ty dołączyłeś do wiejskiej społeczności, więc dostosuj się do jej charakteru!

Odgłosy zwierząt, odgłosy maszyn, nieprzyjemna woń obornika, to nieodzowny element produkcji rolniczej, której finalnymi produktami jest to co jadasz każdego dnia.

Zbliża się okres jesiennych prac polowych – będą wtedy wywożone na pola obornik i gnojowica. Nieprzyjemny zapach możesz czuć przez kilka dni – obornik to naturalny nawóz wzbogacający glebę. Jego zapach zniknie 2-3 dni po zaoraniu.

Przeczytaj również: Policja wezwana do rolnika robiącego opryski na polu <

Nie zgłaszaj tego faktu policji, która zajmuje się tropieniem prawdziwych przestępstw.Twoje niepotrzebne interwencje tylko zakłócają sprawny przebieg prac polowych oraz potęgują zatargi i wzajemne urazy.

Zamiast donosić, zapytaj czy trzeba pomóc! Mieszkasz na terenie wiejskim – zintegruj się i zrozum specyfikę pracy Twoich sąsiadów rolników.”

Przeczytaj również: Rolnicy wykurzani ze wsi przez miastowych 

(rpf) kp / Źródło: WIR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia