Wydrukuj tę stronę
1/5

Zamieszkałeś na wsi? Nie wzywaj policji do rolnika pracującego nocą na polu. Właśnie trwa produkcja tego, co za chwilę zjesz!

Napisał  Sty 31, 2021

W związku z problemami i konfliktami pomiędzy rolnikami a osobami, które sprowadziły się z miasta na tereny wiejskie Wielkopolska Izba Rolnicza wystosowała w czasie zeszłorocznych żniw apel do osób mieszkających na wsi:

„Drodzy mieszkańcy wsi - nie przeszkadzajcie rolnikom w pracy. Obecnie okres żniw to krótki okres – ok. dwóch, trzech tygodni. Zbiór plonów odbywa się często w godzinach nocnych z uwagi na możliwość wystąpienia deszczu czy gradu, które zniszczyłyby całoroczną pracę rolników.

Przeczytaj również: > Wykonywał opryskiwanie przed południem – mieszkańcy wezwali policję <

Praca rolnika jest pracą specyficzną, zależącą w 100% od aury! Z ziaren zbóż, które zbiera rolnik za twoim płotem, będą bułki i chleb, które zjadasz na śniadanie. Przeniosłeś się z miasta na wieś – zaakceptuj tę specyfikę, to Ty dołączyłeś do wiejskiej społeczności, więc dostosuj się do jej charakteru!

Sprawdź swoją wiedzę w quizach o rolnictwie <

Odgłosy zwierząt, odgłosy maszyn, nieprzyjemna woń obornika, to nieodzowny element produkcji rolniczej, której finalnymi produktami jest to co jadasz każdego dnia.

Zbliża się okres jesiennych prac polowych – będą wtedy wywożone na pola obornik i gnojowica. Nieprzyjemny zapach możesz czuć przez kilka dni – obornik to naturalny nawóz wzbogacający glebę. Jego zapach zniknie 2-3 dni po zaoraniu.

Przeczytaj również: Policja wezwana do rolnika robiącego opryski na polu <

Nie zgłaszaj tego faktu policji, która zajmuje się tropieniem prawdziwych przestępstw.Twoje niepotrzebne interwencje tylko zakłócają sprawny przebieg prac polowych oraz potęgują zatargi i wzajemne urazy.

Zamiast donosić, zapytaj czy trzeba pomóc! Mieszkasz na terenie wiejskim – zintegruj się i zrozum specyfikę pracy Twoich sąsiadów rolników.”

Przeczytaj również: Rolnicy wykurzani ze wsi przez miastowych 

(rpf) kp / Źródło: WIR

Udostępnij:

1 komentarz

  • Kania
    Link do komentarza Kania poniedziałek, 01 luty 2021 20:19

    Wprowadzając się na wies, ludzie powinni podpisywać "deklaracje świadomości" w której między innymi informowano by że na wsi nie ma ciszy, nie ma spokoju, maszyny głośno pracują, krowa ryczy, kozą męczy, owca beczy, kura gdacze, kogut pieje, obornik śmierdzi, a rolnik pracuje 365/365 dni w roku, a w okresie żniw itp. często 24 godziny na dobę.
    Jak nie podpiszą, nie będzie można wybudować nic mieszkalnego na działce ani zamieszkać w kupionym domu.
    Może to i drastyczne, może by i naruszyło prawa człowieka, ale wystosowanie apeli to jak rzucić grochem o ścianę.