partnerzy portalu

reklama

Konferencja Agro Rami - praktyczne informacje na temat PROW 2014-2020

Napisał  Lut 29, 2016

W czwartek 25 lutego w Sielinku odbyło się spotkanie rolników z zachodniej i środkowej Wielkopolski. Goście mogli zapoznać się z zasadami przyjmowania i punktacji wniosków na modernizację gospodarstw ze środków PROW 2014-2020. Program wsparcia inwestycji rusza już w marcu.

Ponad 100 osób pojawiło się na konferencji, podczas której w profesjonalnie, przystępnie i rzetelnie wyjaśniono zasady korzystania ze wsparcia. Organizatorem spotkania była firma Tad-Opal z Sielinka we współpracy z Agro-Rami z Kościelnej Wsi pod Kaliszem (przedstawiciel CASE na Wielkopolskę i największy sprzedawca części rolniczych w Polsce). Wsparcie merytoryczne zapewniła Hanna Maślankiewicz – specjalista ds. dotacji z firmy doradczej Agro–Prosperia ze Swarzędza, prezentująca szczegóły dotyczące przyznawania wsparcia.

W trakcie prezentacji pojawiło się wiele pytań od rolników, na które w większości przypadków od razu została udzielona odpowiedź. Trudniejsze sprawy zostały omówione indywidualnie po zakończeniu głownej części spotkania.

Ciekawą opcją zaprezentowaną przez Tomasza Polaka – dyrektora handlowego AGRO RAMI, jest alternatywne finansowanie zakupu nowego ciągnika CASE w programie „Czas na zmianę”. To opcja wykupu starego ciągnika w rozliczeniu przy kupnie nowego modelu. Opcja jest ciekawa ze względu na unikalną formułę, znaną do tej pory jedynie na rynku sprzedaży nowych aut.

Tak naprawdę w tysiącach polskich gospodarstw stoją stare, często zapomniane „sześćdziesiątki” oraz inne modele, które swoje lata świetności miały w drugiej połowie ubiegłego wieku. Warto więc zrobić taki mały remanent i zastanowić się nad propozycją firmy Agro-Rami.

(pp)

fot. agrobrand.pl

3 komentarzy

reklama reklama reklama reklama
reklama