4.9°C

reklama
reklama

Wzrost cen na rynku zbóż i rzepaku

Napisał  Wrz 28, 2020

We wrześniu na rynku zbóż odnotowano wzrost cen wszystkich gatunków zbóż oraz rzepaku. W szczególności widoczne jest to w przypadku pszenicy konsumpcyjnej.

Wzrost cen pszenicy konsumpcyjnej widoczny jest w krajowych magazynach, portach, a także na paryskiej giełdzie Matif. W kraju ceny wzrosły średnio o 20 zł za tonę. Transakcji nie ma zbyt dużo, więc kupują ci, którzy muszą lub realizują wcześniej podpisane kontrakty.

Natomiast najlepsze ziarno posiadające wysoką zawartość białka oraz bardzo dobre pozostałe parametry kierowane jest do naszych zachodnich sąsiadów. Za tonę pszenicy konsumpcyjnej można uzyskać 690 zł. Z kolei za pszenicę paszową firmy skupowe płacą od 630 do 670 zł/t.

Wzrosły również stawki proponowane za pszenżyto - za tonę można otrzymać od 560 do nawet 600 zł za tonę. Średnia cena za tonę jęczmienia wynosi 567,50 zł natomiast za owies 505,77 zł. Wzrosła również cena rzepaku i wynosi od 1640 do 1700 zł netto.

W przypadku kukurydzy odnotowuje się jej brak na rynku wewnętrznym, w związku z czym cena za surowiec z poprzedniego roku jest wysoka i kształtuje się na poziomie 900-950 zł/t.

(rpf) jp / Źródło: WIR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia