fbpx
Tomasz Nowakowski - prezes ARiMR Tomasz Nowakowski - prezes ARiMR fot. ARiMR

ARiMR zmierza do pełnej cyfryzacji

Napisał  Paź 17, 2020

– Cyfryzacji nie unikniemy, to jest proces, który wdrażamy etapami – dysponujemy już nowoczesną hurtownią danych, pracujemy nad integracją systemów, rozwijamy aplikacje ułatwiające rolnikom załatwienie spraw w Agencji – powiedział prezes ARiMR Tomasz Nowakowski podczas konferencji o kolejnych krokach cyfryzacji Agencji pod tytułem „Cyfryzacja ARiMR” zorganizowanej 16 października 2020 r. na terenie Targów Lublin S.A.

- Podejmowane przez nas działania potrzebne są, aby przewidywać, aby przygotowywać się pod kolejne okresy programowania, aby wiedzieć, które sektory naszego rolnictwa wymagają w danym czasie większego wsparcia. Jednak wszystkie zmiany wprowadzamy z ogromnym wyważeniem, by nie zaniedbać codziennej obsługi naszych beneficjentów – powiedział Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otwierając spotkanie.

W trakcie konferencji przybliżono dwa narzędzia cyfrowe przeznaczone dla rolników.
W pierwszej części omówiono funkcjonalności aplikacji Mobilna ARiMR, która przede wszystkim ma ułatwić kontakt między rolnikiem a Agencją, co szczególnie podkreślił Tomasz Nowakowski. - Wprowadzenie aplikacji mobilnej na smartfony to kolejny krok do pełnej cyfryzacji ARiMR.

Po okresie testowania w czterech wybranych województwach narzędzie to jest już dostępne dla wszystkich – powiedział. Mobilna ARiMR pozwoli m.in. ograniczyć wizyty rolnika w Agencji czy wykonywane przez ARiMR konieczne kontrole na miejscu, co wpłynie na redukcję kosztów i przyspieszy procedury obsługi wniosków - dodał.

Drugi panel konferencji poświęcono portalowi IRZPlus służącemu do zgłaszania zdarzeń zwierzęcych. Integralną częścią spotkania były porady eksperckie, podczas których można było uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące przedstawianych narzędzi.

Nowe technologie cyfrowe są nie tylko najszybszą, najwygodniejszą, ale również najbezpieczniejszą formą składania dokumentów.

(rpf) kp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj