fbpx

Skradziony ciągnik rolniczy odnaleziony na polu kukurydzy

Napisał  Paź 17, 2020

Trwają poszukiwania złodzieja, który ukradł maszyny po tym jak Łosiccy policjanci odzyskali skradziony ciągnik rolniczy z kosiarką rotacyjną, jeszcze przed zgłoszeniem kradzieży.

Czyn zakwalifikowano jako kradzież z włamaniem, więc sprawca musi się liczyć z karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W minionym tygodniu łosiccy kryminalni ujawnili w Biernatach Średnich (woj. mazowieckie, pow. łosicki, gm. Łosice) ukryty w polu kukurydzy ciągnik rolniczy marki Ursus z kosiarką rotacyjną. Zaniepokojeni dziwnym miejscem „zaparkowania” pojazdu, niezwłocznie ustalili właściciela, który potwierdził przypuszczenia policjantów, że maszyny zostały skradzione.

Pokrzywdzony 57-letni mieszkaniec gminy Łosice nie wiedział, że pod jego nieobecność w gospodarstwie sprawcy włamali się do stodoły i wyprowadzili sprzęt rolniczy. Mężczyzna złożył zawiadomienie o przestępstwie, oszacował straty na 10 tys. zł.

Trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Złodziej musi się liczyć z surową karą, nawet do 10 lat więzienia.

(rpf) kp / Źródło: KPP Łosice

Udostępnij:

Skomentuj