13,1°C

reklama
reklama
Wiktor Szmulewicz / Prezes KRIR podczas protestu rolników w Warszawie 13.10.2020 Wiktor Szmulewicz / Prezes KRIR podczas protestu rolników w Warszawie 13.10.2020 fot. Paweł Pąk

Izby rolnicze po raz kolejny wzywają posłów do zaprzestania prac nad ustawą o ochronie zwierząt

Napisał  Paź 20, 2020

Ustawa ta spowodowała powstanie ogromnych napięć społecznych poprzez nieodpowiedzialne i fałszywe przedstawianie obrazu Polskich Rolników, jako osób zacofanych, pozbawionych empatii i humanitaryzmu – czytamy w apelu.

„Co więcej, takie hasła negatywnie wpływają także na odbiór polskiego rolnictwa poza granicami kraju, przyczyniając się do utrwalania stereotypu niekonkurencyjnego i nienowoczesnego rolnictwa, które nie może skutecznie konkurować z rozwiniętymi gospodarkami Unii Europejskiej.

Głoszący takie niczym niepoparte hasła zapominają jednak, że to Rolnicy zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe całego społeczeństwa, tak istotne w obecnych czasach.

Skrajnie oburzające jest także, że takie niesprawiedliwe hasła głoszą osoby, które zostały obdarzone mandatem zaufania społecznego i wybrane na reprezentantów Narodu.

Przypominamy więc, że około 40% polskiego społeczeństwa mieszka na obszarach wiejskich i to między innymi dzięki głosom tych osób możecie Państwo sprawować zaszczytną służbę dla Rzeczypospolitej Polskiej.

W ciężkich czasach kryzysu gospodarczego, kiedy każdego dnia Polki i Polacy boją się o zdrowie i życie swoich bliskich i swoje, reprezentanci wybrani przez Naród powinni jednoczyć ludzi, a nie pogłębiać różnice społeczne i tworzyć nowe podziały.

Polscy Rolnicy nie oczekują od Sejmu i Senatu jałmużny w postaci odszkodowań przyznawanych na niejasnych zasadach za zaprzestanie swojej działalności, ale prawa do jej nieskrępowanego prowadzenia, w celu zapewnienia godnego bytu swoim Rodzinom.

Wzywamy zatem do natychmiastowego zaprzestania szkodliwych dla Polskich Rolników działań i skierowania Państwa uwagi na sprawy walki z epidemią koronawirusa czy skutkami kryzysu gospodarczego.

To z tymi wyzwaniami powinien walczyć Sejm i Senat, a nie z Polskimi Rolnikami”.

(rpf) jp / Źródło: KRIR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama