13,1°C

reklama
reklama
1/5

Polska stoi – ponad 200 rolniczych blokad w całym kraju

Napisał  Paź 21, 2020

Rolnicy nie zamierzają odpuścić. Dziś kolejny protest rolników, którzy zapowiedzieli blokadę głównych dróg w całej Polsce. Niewiarygodna jest ta determinacja i siła buntu.

Jak podaje Agrounia, na tę chwilę w całej Polsce ma dojść do blokad dróg w ponad 200 miejscach, jednak niewykluczone, że będzie ich więcej, bo lista ta jest cały czas na bieżąco aktualizowana. Najszybciej dziś strajk rozpoczęło Podkarpacie, gdzie od godziny 8.00 jest już zablokowanych kilka dróg. – Dziś cała Polska przypomni sobie jak rolnicy strajkowali w latach '90 – powiedział Michał Kołodziejczak, lider Agrounii – W głowie się nie mieści, jak duża siła buntu skumulowała się w skromnych, pracowitych osobach! Rolnicy nie chcą nic więcej niż po prostu spokojnie wykonywać swoją pracę. Kochamy naszą prace kochamy nasze zwierzęta i nie pozwolimy, by ktokolwiek zniszczył to, na co długo pracowaliśmy i darzymy wielkim uczuciem. Walczymy w obronie naszych rodzin z szacunku do minionych pokoleń i dla przyszłych!

Dzisiejszy protest będzie odbywał się nie tylko na drogach – rolnicy zapowiedzieli ciąg dalszy akcji „dzień wstydu”. Posłowie i senatorowie, którzy poparli ustawę o ochronie zwierząt mogą spodziewać się śmierdzących prezentów pod swoimi posesjami.

Rolnicy chcą rozmów z premierem, ten jednak do tej pory nie zdecydował się na spotkanie z nimi. Środowiska rolnicze zapowiadają, że jeśli premier nie zechce się z nimi spotkać i porozmawiać, będą organizowali kolejne protesty. – Władza udaje, że nie widzi problemu. Mało tego! Władza nie chce zrozumieć, że tylko dialog może pomóc. Tylko, że oni nie chcą rozmawiać. Obecny Rząd ma gdzieś problemy zwykłych ludzi. Opozycja nie robi nic, by cokolwiek poszło w dobrym kierunku – dodał Kołodziejczak.

(rpf) jp

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama