fbpx
Wniosek o wydłużenie terminu składania rejestru wypasu fot. Paweł Pąk

Wniosek o wydłużenie terminu składania rejestru wypasu

Napisał  Paź 27, 2020

Rolnicy, którzy zadeklarowali prowadzenie działania „Dobrostan krów” muszą do 31 października br. złożyć rejestr wypasu będący warunkiem otrzymania płatności. Izby rolnicze apelują do ministra rolnictwa o wydłużenie tego terminu.

Na złożenie rejestru wypasu do powiatowych biur ARiMR rolnicy mają czas od 16 do 31 października 2020 r. Izby rolnicze wystąpiły 22 października 2020 r. do ministra rolnictwa i Rozwoju Wsi o wydłużenie tego terminu. Jak czytamy w uzasadnieniu „znaczna liczba rolników nie posiada skanerów, jak również nie obsługuje samodzielnie e-wniosków. W obecnej sytuacji pandemii mają również utrudniony kontakt z doradcami czy osobami, które obsługiwały e-wniosek w ich imieniu.

W naszym przekonaniu celem ułatwienia dla tej grupy rolników złożenia wniosku należałoby podjąć działania mające na celu wprowadzenie odstępstwa od obowiązującej instrukcji i umożliwienie rolnikom wysłanie wersji papierowej rejestru drogą listową lub dostarczenie go bezpośrednio w biurze powiatowym ARiMR.

Z powyższych względów Zarząd KRIR wnioskuje ponadto o wydłużenie do 16 listopada br. terminu składania w ARiMR rejestru wypasu dla wariantu 2.1. Dobrostan krów mlecznych – wypas, a także oświadczenia o zapewnieniu 140 dni wypasu krów mamek w wariancie 2.3”.

(rpf) jp / Źródło: KRIR

Udostępnij:

Skomentuj