fbpx

Kto skorzysta z pomocy i jaką stawkę otrzyma za niesprzedane kwiaty

Napisał  Lis 03, 2020

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa opublikował aktualizację odnośnie wsparcia dla producentów i sprzedawców chryzantem. Wiadomo już kto będzie mógł skorzystać z pomocy i w jakiej wysokości.

Na rządową pomoc mogą liczyć małe i średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa, które poniosły straty w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada. Pomoc dotyczy posiadaczy co najmniej 50 chryzantem doniczkowych lub 200 ciętych, które zostały przeznaczone do sprzedaży na dzień zgłoszenia.

Czasu jest bardzo mało. Odpowiedni wniosek należy złożyć do 6 listopada br. u kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem.

Stawka pomocy w przypadku chryzantemy doniczkowej wynosi 20 zł za sztukę, chryzantemy ciętej – 3 zł za sztukę. Pomoc właścicielom chryzantem ma zostać wypłacona do 31 grudnia 2020 r.

Kwiaty będą mogły być odebrane przez samorządy, organizacje pozarządowej lub inne instytucje publiczne. Deklarację w sprawie odbioru należy przekazać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwego ze względu na miejsce preferowanego odbioru kwiatów.

Nieodebrane do dnia 16 listopada 2020 r. chryzantemy ich posiadacz będzie musiał oddać jako bioodpady podmiotowi zajmującemu się zbieraniem lub przetwarzaniem odpadów, lub podmiotowi wskazanemu przez Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na jego stronie internetowej.

(rpf) jp / Źródło: KOWR

Udostępnij:

Skomentuj