-2.5°C

reklama
reklama
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna

Pijany jadąc ciągnikiem spowodował kolizję i uciekł...

Napisał  Lis 08, 2020

60-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, kierując ciągnikiem rolniczym doprowadził do kolizji drogowej, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia, które miało miejsce 3 listopada 2020 roku w miejscowości Gruta (woj. kujawsko-pomorskie, pow. grudziądzki, gm. Gruta.

Do dwóch lat więzienia grozi mężczyźnie za kierowanie i spowodowanie kolizji po spożyciu alkoholu. Po zdarzeniu pozostawił ciągnik i uciekł. W domu zatrzymali go policjanci.

Świadkowie zdarzenia zeznali, że kierujący ciągnikiem rolniczym Ursus zjechał do przydrożnego rowu, po czym maszyna przewróciła się na bok uszkadzając przy tym ogrodzenie jednej z posesji. Pijany traktorzysta zaraz po zdarzeniu pozostawił ciągnik i uciekł. Na szczęście świadkowie rozpoznali sprawcę, a policjanci natychmiast udali się do miejsca zamieszkania wskazanego przez świadków.

W domu zastali pijanego 60-latka, który w czasie rozmowy przyznał się do kierowania i spowodowania kolizji. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu. Policyjne urządzenie wskazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 60-latek nie posiada już uprawnień do kierowania, które wcześniej zostały mu zatrzymane.

Dokumentacja sporządzona przez funkcjonariuszy trafi teraz do sądu, a mężczyzna odpowie za kierowanie ciągnikiem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej i brak uprawnień do kierowania. Może trafić za kratki nawet na 2 lata.

(rpf) kp / Źródło: KMP Grudziądz

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia