2°C

reklama
reklama
1/2

Pijany „traktorzysta” spowodował wypadek i zablokował drogę. Czekał na policjantów pijąc piwo

Napisał  Lis 14, 2020

Konsekwencje uderzenia w słup telekomunikacyjny przez pijanego kierowcę ciągnika rolniczego odczuli chcący przejechać drogą K10 w Jeżewie (woj. kujawsko-pomorskie, pow. świecki, gm. Jeżewo) – wiszące nisko nad jezdnią przewody uniemożliwiły korzystanie z drogi innym pojazdom.

Zdarzenie miało miejsce 5 listopada. W wyniku uderzenia słup linii telekomunikacyjnej pochylił się, a przewody wisiały nisko nad jezdnią trasy K10, uniemożliwiając przejazd innym samochodom. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, ciągnik nadal był uruchomiony, pracował w nim napęd, a koła kręciły się. W kabinie ciągnika siedział 24-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego i pił piwo.

Mężczyzna został zatrzymany. Zachowywał się agresywnie w stosunku do interweniujących policjantów których znieważył, a po osadzeniu w radiowozie uszkodził jego wewnętrzne elementy. Mężczyzna nie chciał powiedzieć, jak się nazywa i poddać się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

Po ustaleniu tożsamości kierującego okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych oraz jest poszukiwany. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, skąd trafi do zakładu karnego.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem m.in. za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej podejmujących interwencję policjantów a także za uszkodzenie mienia i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości pomimo posiadanego zakazu kierowania.

(rpf) kp / Źródło: KPP Sierpc

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia