Wydrukuj tę stronę
Konflikt o miedzę – siekiera poszła w ruch! fot. Adobe Stock

Konflikt o miedzę – siekiera poszła w ruch!

Napisał  Lis 23, 2020

Dwóch skonfliktowanych mężczyzn od lat nie może się zgodzić co do przebiegu miedzy rozdzielającej ich działki. Do tej pory jednak był to spór sąsiedzki, którego przełom nastąpił pod koniec ubiegłego tygodnia kiedy to jeden z mężczyzn ruszył na drugiego z siekierą.

Zajście miało miejsce w gminie Bełżyce (woj. lubelskie, powiat lubelskie). Podczas zajścia pokrzywdzony wykonywał prace polowe. W tym samym czasie na sąsiednią działkę przyjechał sprawca, który zamierzał zaorać pole. Gdy zobaczył swojego sąsiada natychmiast wjechał ciągnikiem na jego grunt.

Od razu wysiadł z pojazdu i z siekierą w ręku ruszył na pokrzywdzonego. 45-latek zaczął wymachiwać siekierą przed mieszkańcem gminy Bełżyce oraz wypowiadać groźby pozbawienia życia.

- Zaalarmowani funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 45-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty do których popełnienia się przyznał. Wyjaśnił, że chciał tylko porozmawiać z sąsiadem. Nie potrafił jednak wyjaśnić dlaczego zabrał ze sobą siekierę. 45-latek został oddany Pod dozór Policji. Grozi mu kara do 2 lat więzienia – informuje komisarz Kamil Gołębiowski.

(rpf) kp / Źródło: Lubelska Policja

Udostępnij: