4.7°C

reklama
reklama
Minister Puda z przedstawicielami rolników o problemach trapiących polskie rolnictwo fot. MRiRW

Minister Puda z przedstawicielami rolników o problemach trapiących polskie rolnictwo

Napisał  Gru 10, 2020

Podczas spotkania z Prezydium Porozumienia Rolniczego i przedstawicielami organizacji COPA-COGECA minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda rozmawiał o stanie polskiego rolnictwa, głównie sytuacji na rynku wieprzowiny, drobiu i wołowiny.

To było spotkanie nie tylko bardzo oczekiwane i potrzebne. W jego ramach odbyły się merytoryczne i dobre dla rolników rozmowy – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda na konferencji po zakończeniu rozmów – Jestem otwarty na różnego rodzaju spotkania, rozmowy. Chcę przede wszystkim uzyskiwać informacje od samych rolników, aby móc reagować, tak jak to tylko jest możliwe – dodał szef resortu rolnictwa.

Minister stwierdził również, że prowadzony jest w ten sposób bardzo konstruktywny dialog:

Podczas dzisiejszego spotkania padało bardzo wiele pytań. Przekazanych zostało też dużo informacji dotyczących stanu polskiego rolnictwa. Jednymi z najważniejszych, poruszanych dziś tematów były te dotyczące sytuacji na rynkach wieprzowiny, drobiu, a także wołowiny. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób można podnieść konkurencyjność polskiego mięsa na rynku europejskim i światowym – poinformował minister

Szef resortu rolnictwa przypomniał, że pomoc dla producentów trzody chlewnej odnosi się zarówno do tych, którzy prowadzą produkcję w cyklu zamkniętym, jak i cyklu otwartym: – Trzeba pomóc rolnikom niezależnie czy produkcja odbywa się w oparciu o rodzimą trzodę chlewną, czy o tę która pochodzi z innych krajów, bo pomagamy po prostu polskim rolnikom – dodał minister i poinformował, że w najbliższym czasie udaje się do Brukseli, by rozmawiać tam o wielu trudnych tematach i bronić interesów polskich rolników. Zaznaczył, że spotka się także z komisarzem UE do spraw rolnictwa.

Chcę, aby rozmowy w Brukseli na temat Wspólnej Polityki Rolnej odbywały się w formie współpracy i dialogu – podkreślił minister Grzegorz Puda – W ramach podsumowania dzisiejszego spotkania stwierdzam, że było one bardzo efektywne i cieszę się, że tak wielu przedstawicieli różnych branż, produkcji roślinnej, jak i produkcji zwierzęcej przyjęło moje zaproszenie do dyskusji. Rozmawialiśmy, często na bardzo trudne tematy, ale po to, żeby udało się wypracować dobre, konstruktywne rozwiązania dla polskich rolników – zaznaczył minister i dodał, że z pewnością będzie dobrze jeżeli tego typu spotkania będą kontynuowane.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

 

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia