15.3°C

reklama
reklama
1/4

Nocna akcja AGROunii, świnia, warzywa i jaja rozrzucone w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego

Napisał  Gru 13, 2020

Tuż po północy z 12 na 13 grudnia działacze AGROunii rozrzucili, jaja, warzywa i martwą świnię nieopodal domu Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Jest to kolejna akcja rolników zrzeszonych w AGROunii pod przewodnictwem jej prezesa Michała Kołodziejczaka. Jak mówi Michał Kołodziejczak jest to sprzeciw wobec polityki rządy Prawa i Sprawiedliwości, który zdaniem protestujących nie zapewnia właściwych warunków do fukcjonowania rolnictwa w Polsce.

- Jesteśmy całkiem niedaleko domu prezesa Jarosława Kaczyńskiego, człowieka, który pokazał bardzo mocno, że na polskich rolnikach mu nie zależy, więc my też mu pokazujemy, że nam na nim nie zależy – mówił dziś w nocy Michał Kołodziejczak – producenci rolni mają z tym duży problem, i z jajami i z ziemniakami i dlatego tutaj sypiemy to co trzeba, mamy podziękowanie dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie dba o polskich rolników. Są tutaj rozrzucone jaja, jest kapusta, której rolnicy nie mogą sprzedać (…) Nie ma naszej zgoy na to, by polskie rolnictwo było w taki sposób niszczone, dokładnie będziemy to wszystko pokazywać. Dzisiejsze ceny, zawirowania na rynku, brak działań polityków muszą doprowadzać do takich sytuacji, które będą jeszcze częstsze niż do tej pory. Mało kto wie, że rolnicy sprzedają po 10-15 groszy jajka, które potrafią w sklepie kosztować powyżej jednej złotówki, że dzisiaj ludzie nie mają gdzie sprzedawać kapusty i ziemniaków, a rakże nie obcy nam wszystkim problem producentów świń, dlatego tutaj przyjechała też świnia, przyjechała seler, są warzywa. I to wszystko dzieje się w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego, człowieka, który po pierwsze wprowadził szkodliwą ustawę, a po drugie nie troszczy się o rolników tak jak zapewniał – dodaje lider AGROunii.

(rpf) pp

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia