4.9°C

reklama
reklama
Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich

Napisał  Gru 17, 2020

16 grudnia 2020 r. Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Do zadań Rady będzie należało między innymi wspieranie rolnictwa i obszarów wiejskich.

Do Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Prezydent Andrzej Duda powołał Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza. Rada jest forum konsultacyjno-doradczych Prezydenta, a do jej zadań należy m.in. wspieranie rolnictwa i obszarów wiejskich, organizowanie tematycznych okrągłych stołów, współpraca z instytucjami rządowymi i samorządowym czy przegląd rozwiązań prawnych w zakresie rolnictwa i obszarów wiejskich.

Prezydent podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady akcentował, że dla niego rozwój obszarów wiejskich, dbałość o tę część Polski to jest bardzo ważny element realizacji praw konstytucyjnych – równy rozwój kraju, zapewnienie wszędzie dostępu do dobrej edukacji, do godnych warunków życia, do wszystkich nowoczesnych dóbr. Zaznaczył też, że obecna Rada nawiązuje do powołanej w 2009 roku przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Rady do spraw Wsi i Rolnictwa.

(rpf) jp / Źródło: prezydent.pl

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia