15.3°C

reklama
reklama
1/3

Rolnicy mają zwrócić pieniądze z tarczy antykryzysowej?

Napisał  Gru 23, 2020

Jak informuje lider Agrounii Michał Kołodziejczak, rolnicy, którym przyznano pieniądze z tarczy antykryzysowej na utrzymanie miejsc pracy, od kilku dni otrzymują telefony od urzędników, że środki te należy zwrócić.

Nie ma w tej sprawie żadnej decyzji pisemnej, jednak pojawiają się głosy zdruzgotanych rolników, którzy kilka miesięcy temu otrzymali pieniądze z tarczy antykryzysowej na utrzymanie miejsc pracy, a teraz urzędnicy telefonicznie informują ich, że została wydana błędna decyzja i środki te należy natychmiast zwrócić pod groźbą naliczenia odsetek.

O całej sprawie poinformował Michał Kołodziejczak: „Odbieram telefony od rolników, którzy mówią, że wzięli pieniądze z tarczy antykryzysowej, a teraz otrzymują telefony, że muszą je oddać – pieniądze, które były przyznawane na utrzymanie miejsc pracy. Niektórzy wzięli te pieniądze na utrzymanie 5-10 stanowisk. Teraz ci ludzie od kilku dni dostają telefony, że muszą oddać te pieniądze, które dostali kilka miesięcy temu. Informację na ten temat dostają przez telefon! Dzwonią urzędnicy i informują rolnika, że rolnikom ta tarcza się nie należy, ponieważ niesłusznie dostali pozytywną decyzję o przyznaniu pieniędzy na utrzymanie miejsc pracy!”.

Na dzień dzisiejszy rolnicy, którzy otrzymali pieniądze z tarczy antykryzysowej już tych środków nie posiadają. Te środki zostały wykorzystane na utrzymanie miejsc pracy. Czy to oznacza, że teraz, przez błędną decyzję urzędników, rolnicy będą musieli się zadłużyć żeby oddać te środki?

- Świetny prezent na święta! - dodaje Kołodziejczak - Nie dość, że ledwo wiążemy koniec z końcem, to jeszcze dają i odbierają. Przy wigilijnej wieczerzy będzie się czym zamartwiać. Jak rolnicy mają czuć się bezpiecznie w Polsce?!

(rpf) jp

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia