4.7°C

reklama
reklama
1/3

Okradł budynek gospodarczy i podpalił stodołę z maszynami rolniczymi. Przyglądał się akcji gaśniczej

Napisał  Sty 06, 2021

W ostatni dzień 2020 roku w godzinach południowych policjanci z Komisariatu w Przedborzu zostali powiadomieni o włamaniu do budynku gospodarczego i kradzieży drabiny, butli gazowej oraz innych drobnych przedmiotów. Straty właściciela nieruchomości, mieszkańca gminy Wielgomłyny (woj. łódzkie) wyniosły 1000 zł.

Mogłoby to być włamanie jak wiele innych, ale...
…jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczorowych budynek, do którego wcześniej dokonano włamania został podpalony. Okazało się, że włamania oraz późniejszego podpalenia dokonała ta sama osoba.

31 grudnia 2020 r. w godzinach południowych, przedborscy policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do budynku gospodarczego w miejscowości Kolonia Myśliwczów w gminie Wielgomłyny. W wyniku włamania skradzione zostały między innymi aluminiowa drabina, rower, butla gazowa o łącznej wartości 1000 zł.

Jeszcze tego samego dnia 59-letni mieszkaniec gminy Wielgomłyny wrócił w miejsce wcześniejszego włamania z zamiarem podpalenia stodoły. Zniszczeniu uległ drewniany budynek stodoły wraz ze znajdującymi się w środku maszynami rolniczymi. Tym razem straty były o wiele większe, bowiem wartość strat powstałych w wyniku pożaru wyniosła aż 30000 zł.

Sprawca został ujęty gdy obserwował akcję gaśniczą
Policjantom szybko udało się ustalić sprawcę obu przestępstw, a właściwie to bardzo szybko.

Został on zatrzymany, gdy obserwował akcję gaśniczą. Po zatrzymaniu funkcjonariusze pojechali z zatrzymanym do jego miejsca zamieszkania, gdzie w trakcie przeszukania odzyskali większość skradzionych przedmiotów.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego 3 stycznia 2020 r Sąd Rejonowy w Radomsku na wniosek Prokuratora zastosował wobec podpalacza tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(rpf) kp / Źródło: KPP Radomsko, fot. OSP Myśliwczów

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia