4.9°C

reklama
reklama
Krowy zbiegły z gospodarstwa. Dron i specjalistyczny pojazd w akcji fot. Adobe Stock

Krowy zbiegły z gospodarstwa. Dron i specjalistyczny pojazd w akcji

Napisał  Sty 10, 2021

Stado krów uciekło 3 stycznia 2021 roku z jednego z gospodarstw we wsi Rutkowskie (woj. podlaskie, pow. łomżyński, gm. Wizna). Zwierzętom (łącznie 8 sztuk) udało się przepłynąć przez Biebrzę w kierunku bagien i prawdopodobnie tam właśnie przebywają.

Gdy gospodarz zauważył brak zwierząt, myślał, że wrócą, niestety tak się nie stało. Rolnik zgłosił sprawę zaginięcia zwierząt odpowiednim służbom.

Początkowo przybyłym na miejsce strażakom udało się zlokalizować zwierzęta, ale niestety spłoszone uciekły i istnieje duże prawdopodobieństwo, że obecnie znajdują się na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

W okolicy wsi Rutkowskie znajduje się rzeka Biebrza i bardzo trudny do dokładnego spenetrowania obszar Biebrzańskiego Parku Narodowego, terenu podmokłego, bagnistego na który nie da się wjechać bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu.

W akcję poszukiwawczą zostały zaangażowane dość duże siły i środki, z dronem i specjalnym pojazdem Sherpa, który może brodzić i nawet pływać w głębokiej wodzie oraz przemieszczać się w nawet bardzo trudnym terenie wykorzystany przez przybyłą na miejsce grupę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Nowy Cydzyń. Do poszukiwania zwierząt zaangażowano również specjalistyczny dron z kamerą termowizyjną.

Na miejsce przybyli również strażacy z Komendy Wojewódzkiej Pańśtwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Łomży, oraz strażacy ochotnicy z okolicznych miejscowości: Wizna i Jeziorko.

Niestety mimo zaangażowania strażaków i wykorzystania specjalistyczneogo sprzętu zwierząt nie udało się odnaleźć, a akcja poszukiwawcza na szeroko zakrojoną skalę została przerwana.

(rpf) kp

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia