Wydrukuj tę stronę
1/3

Zagrożenie dla okolicznych mieszkańców: uszkodził ciągnikiem przyłącze gazowe

Napisał  Sty 10, 2021

Kierujący ciągnikiem marki Massey Fergusson nie zachował należytej ostrożnośći podczas wykonywania manewru cofania i uderzył w skrzynkę z przyłączem gazowym. Uderzenie było na tyle silne, że nastąpił wyciek gazu.

6 stycznia około godziny 14.00, 69-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym podczas odśnieżania drogi w miejscowości Rogóźno Zamek podczas odśnieżania drogi, wykonując manewr cofania uderzył w przyłącze gazowe. Uderzenie było na tyle silne, że doszło do uszkodzenia instalacji i wycieku gazu.

Na miejce zdarzenia natychmiast przyjechał patrol policji oraz straż pożarna i pogotowie gazowe. Na szczęcie wyciek gazu udało się szybko i sprawnie zachamować i nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie wyglądał bardzo poważnie, dlatego ewakuowano mieszkańców z pobliskiej posesji. Służby natychmiast przystąpiły do zabezpieczenia miejsca i usunięcia zagrożenia.

Wyciek gazu na szczęście szybko udało się szybko zatamować i mieszkańcy bezpiecznie mogli wrócić do swojej posesji.

- 69-letni kierujący ciągnikiem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym. Na jego konto wpłynęły również punkty karne – informuje podkomisarz Robert Szablewski z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

(rpf) kp / Źródło: KMP Grudziądz

Udostępnij: