fbpx
Polowania zbiorowe przywrócone! fotolia

Polowania zbiorowe przywrócone!

Napisał  Lut 02, 2021

Wracają polowania zbiorowe. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało właśnie nowelizację projektu rozporządzenia rządu dotyczące realizacji zadań nakierowanych na walkę Afrykańskim Pomorem Świń.

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało nowelizację projektu rozporządzenia rządu w sprawie „ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”, w których znalazły się zapisy dotyczące realizacji zadań nakierowanych na walkę Afrykańskim Pomorem Świń, w tym polowań zbiorowych.

W zapisie rozporządzenia wprowadzono zmianę, która dotyczy „zgrupowań, spotkań lub zebrań związanych z realizacją zadań mających na celu zwalczanie lub zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych zwierząt, w tym zwierząt wolno żyjących (dzikich).” W praktyce, jak czytamy w uzasadnieniu projektu, oznacza to możliwość:
- organizowania poszukiwań padłych zwierząt mogących stanowić zagrożenie epizootyczne,
- budowę urządzeń ograniczających lub zatrzymujących migrację zwierząt w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych zwierząt oraz
- organizację polowań zbiorowych, w trakcie których dokonuje się odstrzału zwierzyny w celu ograniczenia liczebności populacji mogącej stwarzać zagrożenie epizootyczne.

(rpf) jp / Źródło: WIR

Udostępnij:

Skomentuj