1/3

17 krów na gigancie – strażakom udało się odnaleźć stado

Napisał  Lut 22, 2021

W gminie Batorz koło Janowa Lubelskiego gospodarzowi uciekło z wybiegu 17 sztuk bydła. Dopiero po ponad dobie udało się je odnaleźć i zagonić z powrotem do gospodarstwa.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej PSP w Janowie Lubelskim wpłynęło nietypowe zgłoszenie dotyczące zaginięcia 17 sztuk bydła hodowlanego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że zwierzęta już dzień wcześniej uciekły z gospodarstwa do pobliskiego lasu. Właściciel początkowo sam próbował odnaleźć stado, jednak bezskutecznie.

Zwierzęta trzymane były na wolnym wybiegu, a teren pastwiska był ogrodzony drewnianym płotem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie zostały rozstawione patrole dwuosobowe na krańcach lasu w celu lokalizacji stada. W wyniku podjętych działań 11 sztuk bydła odnaleziono, które tyralierą zagoniono do gospodarstwa.

W następnej fazie działań udało się zlokalizować pozostałe 6 sztuk bydła, niestety wypłoszone zwierzęta uciekały przed ratownikami i nie było możliwości ich załapania ani zagonienia do gospodarstwa. Celem zwabienia wypłoszonych zwierząt, właściciel rozstawił paśniki w pobliżu gospodarstwa.

W działaniach udział brało 4 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej, 14 ratowników z Ochotniczych Straży Pożarnych w ksrg oraz 35 ratowników z Ochotniczych Straży Pożarnych spoza ksrg.

(rpf) jp / Źródło: KP PSP Janów Lubelski

Udostępnij:

Skomentuj