7,3°C

reklama
reklama
Zmiana zasad wprowadzania drewnianych materiałów opakowaniowych przy imporcie z państw trzecich fot. Fotolia

Zmiana zasad wprowadzania drewnianych materiałów opakowaniowych przy imporcie z państw trzecich

Napisał  Lut 27, 2021

Z dniem 1 marca 2021 r. wchodzą w życie zapisy rozporządzenia wykonawczego Komisji Europejskiej ustanawiającego wymogi dotyczące wprowadzania na terytorium Unii drewnianych materiałów opakowaniowych do transportu niektórych towarów pochodzących z niektórych państw trzecich.

Zgodnie z zapisami rozporządzenia, podmioty wprowadzające pochodzące z Białorusi, Chin i Indii towary oznaczone kodami celnymi: 2514, 2515, 2516, 4401,4415,6801, 6802, 6803, 6907 i 7606, do transportu których używane są opakowania drewniane (w tym palety, skrzynie, skrzyniopalety, bębny, drewno sztauerskie i inny drewniany materiał opakowaniowy) mają obowiązek zgłosić wwóz takich przesyłek w pierwszym punkcie kontroli granicznej, przez który przesyłka jest wprowadzana na terytorium Unii Europejskiej. Zgłoszenie opakowań jest wymagane, aby możliwe było przeprowadzenia przez inspektorów ds. zdrowia roślin kontroli fitosanitarnej DMO.

Zgłoszenia drewnianych materiałów opakowaniowych dokonywać należy poprzez wypełnienie pierwszej części dokumentu CHED-PP w systemie TRACES NT. Zgłoszenie jest dokonywane do określonych punktów kontroli granicznej (PKG), w których przeprowadzana jest graniczna kontrola fitosanitarna.

(rpf) jp / Źródło: www.piorin.gov.pl

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama