fbpx

„Zielony Targ” w Poznaniu szansą na sprzedaż lokalnych produktów od rolników

Napisał  Mar 09, 2021

Oddział terenowy KOWR w Poznaniu rusza właśnie z akcją „PRODUKT POLSKI na Zielonym Targu”. W ramach tej akcji producenci zarejestrowani w bazie „Polska smakuje” będą mogli w każdą trzecią sobotę miesiąca, począwszy od 20 marca 2021 r. wystawiać się na Zielonym Targu przy ul. Przełajowej 5 w Poznaniu na terenie Fundacji LABA LAND.

Historia Zielonego Targu w Poznaniu ma już wiele lat. Przez pierwsze lata Targ ten gościł co sobotę na targowisku miejskim przy Placu Bernardyńskim. W ubiegłym roku Targ przeniósł się na teren Fundacji Laba Land, przy ulicy Przełajowej w Poznaniu.

Na Zielonym Targu wystawiają się przede wszystkim producenci posiadający certyfikaty ekologiczne. Ten warunek nie dotyczy jednak oferty KOWR. Wystarczy, że producent ma swój profil na portalu „Polska smakuje”.

Działania i ta konkretna propozycja KOWR wychodzą naprzeciw trendom konsumenckim oraz konieczności wzmacniania pozycji rolnika w łańcuchu spożywczym. Poznaniacy coraz chętniej sięgają po wysokiej jakości, lokalne produkty spożywcze, nawet jeśli są one znacząco droższe od oferty sieci detalicznych. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej KOWR.

(rpf) jp / Źródło: WIR/KOWR

Udostępnij: