fbpx
Sekretarz stanu Anna Gębicka podczas wystąpienia na konferencji Sekretarz stanu Anna Gębicka podczas wystąpienia na konferencji fot. MRiRW

Została powołana Rada Kobiet w Rolnictwie

Napisał  Mar 29, 2021

Powołanie Rady Kobiet w Rolnictwie weszło w życie. W zakresie swoich kompetencji Rada będzie rekomendować działania mające służyć promowaniu dobrych praktyk w rolnictwie i przetwórstwie, m.in. w produkcji ekologicznej żywności, a także dziedzictwa i kultury wsi.

W skład Rady Kobiet w Rolnictwie wejdą przedstawicielki ministerstwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, jednostek doradztwa rolniczego, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, a także przedstawicielki ogólnopolskich i zarejestrowanych organizacji rolniczych, przetwórczych, samorządu rolniczego, kół gospodyń wiejskich i jednostek samorządu terytorialnego.

Do zadań Rady należeć będzie m.in. analiza bieżącej sytuacji kobiet na obszarach wiejskich i identyfikowanie ich problemów, rekomendowanie i podejmowanie inicjatyw w zakresie polepszania lub wzmacniania pozycji i roli kobiet na obszarach wiejskich, ich aktywizacja, a także przeciwdziałanie dyskryminacji kobiet, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby kobiet niepełnosprawnych. Rada ma inicjować różne akcje społeczne, organizować szkolenia, debaty i konferencje oraz wspierać programy i kampanie społeczne, podnoszące świadomość w zakresie praw kobiet.

Chcemy, aby głos kobiet z różnych stron Polski znalazł swoje odzwierciedlenie w konkretnych rozwiązaniach – powiedziała sekretarz stanu Anna Gembicka. Wiceminister zapowiedziała, że wkrótce po świętach planowane jest pierwsze posiedzenie Rady Kobiet w Rolnictwie, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj