9,5°C

reklama
reklama
Zasłabnięcie traktorzysty na drodze krajowej nr 42 fot. SKKP w Starachowicach / asp. sztab. Basiak Andrzej

Zasłabnięcie traktorzysty na drodze krajowej nr 42

Napisał  Kwi 18, 2021

Świadek niebezpiecznego zdarzenia 12 kwietnia 2021 o godz. 8.48 zgłosił do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Starachowicach, że w miejscowości Wąchock przy drodze krajowej nr 42 w rowie leży ciągnik rolniczy.

Zgłaszający przekazał informację, że mężczyzna, który kierował pojazdem jest nieprzytomny i znajduje się w kabinie ciągnika. Po dojeździe zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że 76 letni mężczyzna został ewakuowany z ciągnika rolniczego przez świadków zdarzenia.

- Działania przybyłych na miejsce zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego – informuje asp. sztab. Basiak Andrzej z SKKP w Starachowicach.

Na miejsce zdarzenia wysłano również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do Wojewódzkiego Szpitala w Kielcach. Na drodze krajowej nr 42 do czasu zakończenia działań ruch odbywał się wahadłowo.

W zdarzeniu udział brały 3 zastępy z JRG Starachowice, łącznie 8 ratowników. Praca w rolnictwie nie ogranicza się jedynie do działań i zabiegów wykonywach w obrębie gospodarstwa rolnego i pola. To również przemieszczanie się pomiędzy położonymi w różnych lokalizacjach użytkami rolnymi, co wymaga sprawnego sprzętu. Tym razem jednak przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie traktorzysty poruszającego się po drodze publicznej.

(rpf) kp / Źródł: SKKP w Starachowicach / asp. sztab. Basiak Andrzej

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama