9,5°C

reklama
reklama
Podlasie: Strażacy ratowali cielę, które wpadło do szamba fot. OSP Filipów

Podlasie: Strażacy ratowali cielę, które wpadło do szamba

Napisał  Kwi 20, 2021

Zdarzenie zagrażające życiu cielaka, który wpadł do zbiornika na nieczystości miało miejsce 15 kwietnia 2021 r. o godzinie przed godziną 7.00 w jednym z zabudowań gospodarczych w gminie Filipów (woj. podlaskie, pow. suwalski, gm. Filipów).

Do gospodarstwa został wysłany zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Filipowie. Z przeprowadzonego rozpoznania wynikało, że cielę wpadło przez właz rewizyjny do betonowego zbiornika na nieczystości, w którym na głębokości około 50 centymetrów zalegają ścieki, dodatkowo zwierzę oddaliło się od wejścia na znaczną odległość w głąb zbiornika.

Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej zlokalizowali zwierzę i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Akcja ratunkowa polegała na doprowadzeniu do otworu rewizyjnego i wydobyciu na powierzchnię zwierzęcia. Druhowie pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, ponieważ w zbiorniku mogły znajdować się niebiezpieczne dla życia gazy. Podczas akcji byli też zabezpieczeni strażackimi linkami ratowniczymi. Zwierzę udało się wydobyć na powierzchnię.

(rpf) kp / Źródło: OSP Filipów

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama