23,6°C

reklama
reklama
80-latek wypadł z ciągnika podczas prac polowych. Maszyna przejechała po nim dwukrotnie. fot. Mazowiecka Policja

80-latek wypadł z ciągnika podczas prac polowych. Maszyna przejechała po nim dwukrotnie.

Napisał  Kwi 21, 2021

Trwa okres wzmożonych prac polowych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. To właśnie w tym czasie dochodzi do największej ilości wypadków podczas wykonywania prac polowych. Spowodowane są zwykle nieprzestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak również samej obsługi urządzeń rolniczych.

Nawet chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Dlatego policjanci apelują, aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić niedbale i rutynowo.

19 kwietnia 2021 roku przed 13.00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych na terenie gminy Brańszczyk (woj. mazowieckie, powiat wyszkowski). Na miejsce zdarzenia skierowano policjantów z Długosiodła wspólnie z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że 80-latek kierując  ciągnikiem rolniczym z przyczepką w trakcie wykonywania prac na polu schylił się po wodę, aby się napić.

Następnie mężczyzna tracąc równowagę zasłabł i wypadł z maszyny rolniczej na ziemię. W trakcie kiedy leżał na polu, traktor nie zatrzymał się i samoistnie jeździł ze skręconymi kołami w wyniku czego dwukrotnie przejechał po 80-latku. Na całe szczęście zareagowali sąsiedzi mieszkający około 600 metrów od zdarzenia, którzy pobiegli na pole i zatrzymali maszynę rolniczą oraz wezwali pomoc. W wyniku poniesionych obrażeń traktorzysta został przewieziony do szpitala.

Wraz z policjantami ponownie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożnoci podczas wiosennych prac polowych.

(rpf) kp / Źródło: Mazowiecka Policja / kom. Damian Wroczyński

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama