22,5°C

reklama
reklama
MIchał Kołodziejczak przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów MIchał Kołodziejczak przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów fot. AGROunia

AGROunia: Rząd z Lewicą przedstawili plan dyskryminacji mieszkańców wsi

Napisał  Maj 02, 2021

- AGROunia kolejny raz wysłała pismo do premiera, by w podziale pieniędzy z funduszu odbudowy uwzględnić polską wieś. Żądamy: 40% z Krajowego Planu Odbudowy musi trafić na polską wieś – czytamy w komunikacie prasowym przesłanym do naszej redakcji przez działaczy AGROunii.

- Krajowy Plan Odbudowy powinien być planem na zasypanie podziałów między polską wsią, małymi miasteczkami, a dużymi miastami. Dotychczasowe informacje przedstawiane przez Pana i pański rząd pokazują, że pieniądze z KPO jeszcze bardziej te podziały zwiększą. Nalegamy by pieniądze Funduszu odbudowy przyczyniły się do wzmocnienia gospodarstw domowych. Pieniądze muszą trafić do ludzi, a nie do korporacji czy spółek skarbu państwa - napisał Michał Kołodziejczak do premiera.

Członkowie AGROunii uważają, że pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy powinny być wydane nie tylko na rolnictwo, ale także na odbudowę drobnego handlu, transport czy ochronę zdrowia w małych miejscowościach /

- Kończymy kryzys covidowy, wchodzimy bardzo mocno w kryzys żywnościowy. Przed nami drastyczne podwyżki cen żywności. Niebawem w kraju na żywność będzie stać tylko najbogatsze osoby – powiedział Michał Kołodziejczak założyciel i prezes AGROunii na konferencji prasowej zorganizowanej przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Działacze AGROunii podkreślają również, że to AGROunia jako pierwsza organizacja społeczna, związek zawodowy rozpoczęła debatę na temat pieniędzy z funduszu odbudowy. Przypominają, że już w styczniu 2021 roku zostały przez nich wysłąne pierwsze pytania do premiera, na które premier nie odpowiedział.

pismo do premiera1

pismo do premiera 2

- To AGROunia, jeszcze przed politykami, którzy zaspali i chcą zabierać głos na ostatni moment upomniała się o sprawiedliwy podział tych środków – podsumowują członkowie organizacji.AGROunia zostałą powołana w 2018 roku jako ruch ludowy i organizacja rolnicza. Założycielem stowaryszenia jest Michał Kołodziejczak, rolnik i założyciel Unii Warzywno-Ziemniaczanej, któy deklaruje, że jego celem jest dokonanie zmian w polityce dotyczącej branży rolniczej oraz samorządzie rolniczym, między innymi poprzez zjednoczenie polskich rolników oraz działania prokonsumenckie, szczególnie wskazując nieprawidłowości w znakowaniu żywności przez sieci marketów spożywczych.

Postulaty AGROunii
Apolityczność organizacji jest wielokrotnie podkreślana przez władze AGROunii, ale jednocześnie to właśnie naciskanie na rządzących ma pomóc w osiągnieciu celu jakim jest pozyskanie jak najkorzystniejszych zmian dla rolników i ich rodzin oraz maksymalna obrona krajowego rynku.

Organizacja zapewnia też, że jej celem jest zapewnienie jak najbezpieczniejszej przyszłości poprzez dbanie o zdrową żywność, rozwijanie bezpieczeństwa żywnościowego państwa oraz poprzez obronę krajowego rynku rolnictwa.

Twórcą AGROunii, jej szefem i jednocześnie liderem jest Michał Kołodziejczak. W przeszłości radny miasta i gminy Błaszki (województwo łódzkie). Przeszłość lidera AGROunii jest związana Prawem i Sprawiedliwością. Michał Kołodziejczak mandat radnego uzyskał startując z list partii Jarosława Kaczyńskiego.

Michał Kołodziejczak urodził się 14 września 1988 roku, prowadzi gospodarstwo rolne zajmujące się uprawą ziemniaków. Najpierw w lokalnych, później w ogólnopolskich mediach pojawił się na początku 2018 roku, to właśnie wtedy utworzył Unię Warzywno-Ziemniaczaną, protestującą stanowczo przeciwko polityce rządu Zjednoczonej Prawicy wobec problemu walki z wirusem ASF (Afrykański pomór świń).

Kołodziejczak ma w planach przejęcie samorządu rolniczego, które w jego opinii pochłaniają duże pieniądze, zamiast służyć rolnictwu i rolnikowi. Jednym z postulatów AGROunii jest całkowita likwidacja izb rolniczych w obecnej postaci i utworzenie nowych, pracujących samodzielnie struktur na rzecz rolników. To właśnie one mają wywierać wpływ i nacisk na rządzących.

- Łączymy interesy rolników z potrzebami konsumentów. Tylko razem uzdrowimy polskie rolnictwo i handel. Kochamy żywność made in Poland - możemy przeczytać na stronie internetowej AGROunii.

(rpf) kp

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama