fbpx
1/5

Spłonął ciągnik, maszyny, 60 ton paszy i mleka w proszku. Straty to 500 tys. zł

Napisał  Maj 03, 2021

Zdarzenie miało miejsce 2 maja 2021 roku około godziny 17.30 w miejscowości Dłoń (woj. wielkopolskie, pow. rawicki, gm. Miejska Górka).

- Dnia 02.05.2021 r. o godzinie 17:33 zostaliśmy wezwani do pożaru budynku gospodarczego w Dłoni. Działania trwały 3,5 godziny – informują strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dłoni.

>> Sprawdź swoją wiedzę w quizie o rolnictwie!

Płonął jeden z bydunków magazynowo-produkcyjny na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego w Dłoni. Wewnątrz przechowywano komponenty oraz urządzenia do produkcji pasz, mleko w proszku oraz ciągnik rolniczy.Ogień zagrażał też zabudowaniom położonym w pobliżu. Ratownicy walczyli z ogniem przez prawie 4 godziny, było to aż 9 zastępów straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rawiczu oraz zastępy OSP z Dłoni, Sobiałkowa, Oczkowic, Konar i Miejskiej Górki.

- Kiedy pierwszy zastęp dotarł na miejsce pożar był już mocno rozwinięty, po rozpoczęciu działań zawalił się dach budynku - powiedział Krzysztof Skrzypczak zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu. W sąsiedztwie znajdowały się dwa budynki, jeden był oddalony o 7 metrów, a drugi o 15 metrów, ale strażacy nie dopuścili, by ogień przeniósł się na te zabudowania – informuje portal elka.pl

Wstępnie straty oszacowano na 500 tys. zł. Nie są znane przyczyny powstania pożaru, wykaże to dochodzenie prowadzone przez odpowiednie służby.

(rpf) kp / Źródło: OSP Dłoń, elka.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.