22,5°C

reklama
reklama

KRIR: Potrzebna wyszukiwarka środków dla rolnictwa z numerami partii produktu

Napisał  Maj 05, 2021

Samorząd rolniczy wystąpił do ministra rolnictwa o utworzenie bazy środków do produkcji rolnej, w której podczas zakupu, na podstawie numeru partii produktu umieszczonego na opakowaniu, można sprawdzić pochodzenie danego produktu.

W związku ze zbliżającym się sezonem wegetacyjnym, producenci rolni rozpoczynają prace polowe polegające na nawożeniu upraw oraz stosowaniu środków ochrony roślin. Mając na uwadze coraz częstsze sytuacje, kiedy to producentom rolnym oferuje się podrobione środki ochrony roślin oraz nawozy mineralne, a klient nie ma możliwości z chwilą realizacji transakcji zweryfikowania danego produktu pod względem oryginalności, należy stworzyć narzędzie, które pozwoli podczas zakupu upewnić się, czy dany produkt jest bezpieczny.

Izby rolnicze wnioskują o umożliwienie skontrolowania danego produktu poprzez stronę internetową Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, gdzie po wpisaniu nr partii produktu, oraz nazwy handlowej uzyskamy informacje o danym preparacie w szczególności takie jak:
- miejsce wyprodukowania
- kraj pochodzenia
- ilość danej partii
- wielość opakowania
- termin przydatności
- nazwę podmiotu wprowadzającego dany nawóz / preparat na polskim rynku
- nazwę firmy dystrybuującej
- sklep/punkt sprzedaży do którego trafił nawóz/ ŚOR .

Takie rozwiązanie ułatwiłoby rolnikom możliwość sprawdzenia pochodzenia danego produktu i prawidłowe wywiązywanie się z nałożonych prawem zobowiązań.

(rpf) jp / Źródło: KRIR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama