1/5

Skradziono ciągnik rolniczy marki Fendt – prośba o pomoc

Napisał  Maj 09, 2021

Amatorzy cudzej własności niestety cały czas są aktywni, również ci specjalizujący się w kradzieżach sprzętu rolniczego. Działają głównie pod osłoną nocy i potrafią skrać ciągnik czy też maszynę rolniczą praktycznie bezszelestnie – właściciele skradzionego sprzętu zwykle nie mają pojęcia co się właśnie dzieje w ich gospodarstwie.

Taka sytuacja miała miejsce nocą z 4 na 5 maja 2021 roku, kiedy to w jednej z miejscowości powiatu grójeckiego (woj. mazowieckie) skradziono ciągnik rolniczy marki FENDT.

Traktor o numerach rejestracyjnych WGR3NY6 został zabrany przez złodziei spod adresu Skurów 8A (droga krajowa nr 7 w stronę Warszawy, w pobliżu drogi lokalnej Grójec-Skurów - przy stacji BP i KFC).

Właściciel skrazionego sprzętu proci, aby wszystkie osoby mające rejestratory w autach przejeżdżających nieopodal tej nocy i mogących widzieć cokolwiek (pojazdy, osoby) prosi o pomoc i kontakt pod numerem telefonu 607-535-601. Za wskazanie sprawców kradzieży lub miejsca postoju ciągnika właściciel wyznaczył nagrodę.

Czy skradzione maszyny rolnicze udaje się odzyskać?
Bywa, że sprawców takich zuchwałych kradzieży udaje się zatrzymać, a ciągniki, kombajny, maszyny i urządzenia rolnicze wracają do ich prawowitych właścicieli. Taka sytucacja miała miejsce m.in. w kwietniu 2021 roku, kiedy to pisaliśmy o zatrzymaniu złodziei ciągnika rolniczego o wartości 110 tysięcy złotych.

Na taką kwotę oszacował właściciel ciągnik, który został skradziony na początku marca. Kradzież miała miejsce na placu budowy w gminie Zambrów (woj. podlaskie, pow. zambrowski).

26 marca 2021 roku około godziny 9.00 dyżurny z zambrowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika wraz z zamiatarką. Zgłaszający dodał, że do zdarzenia doszło na placu budowy w gminie Zambrów, na początku marca. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę 110 tysięcy złotych. Kryminalni natychmiast zajęli się sprawą. Policjanci ustalili dane trzech podejrzanych o to przestępstwo.

Okazało się, że to mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego. Jeszcze tego samego dnia, 21 i 29 latek zostali zatrzymani w swoich domach. Drugiego 21 latka policjanci zatrzymali na jego posesji, gdzie znajdowały się części skradzionego ciągnika.

Dwóch podejrzanych w wieku 21 i 29 lat, już następnego dnia usłyszało zarzut kradzieży z włamaniem. Z kolei drugi 21 latek, usłyszał zarzut paserstwa w niedzielę.

Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

(rpf) Źródło: okiemrolnika.pl, facebook

Udostępnij:

Skomentuj