20,9°C

reklama
reklama
1/3

Groźne zderzenie: Rozbity ciągnik i dachowanie osobowego BMW

Napisał  Cze 20, 2021

Podczas intensywnych prac polowych pojazdy rolnicze stają się przez kilka miesięcy bardzo często użytkownikiem dróg publicznych. Kierowcy pozostałych pojazdów nie zawsze akceptują wolno przemieszczające się ciągniki rolnicze czy też kombajny i podejmują próby wyprzedzania nawet w niedozwolonych miejscach nie patrząc na ryzyko jakie niesie takie zachowanie.

Taka sytuacja miała miejsce 19 czerwca 2021 roku w Siemieniu (woj. Lubelskie, pow. parczewski) na drodze wojewódzkiej pomiędzy Parczewem a Lubartowem.

- Jak ustalili policjanci 21-letnia kierująca BMW podjęła manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego w miejscu do tego niedozwolonym. Do tego kierujący traktorem wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pojazdów, BMW dachowało i zatrzymało się dopiero na przydrożnym polu. Kierująca autem trafiła do szpitala na obserwację – informuje starszy aspirant Artur Łopacki.

Niestety prowadząca osobowe BMW swoje manewry wykonała na skrzyżowaniu i przy podwójnej linii ciągłej. Siła uderzenia była tak duża, że traktor został niemal przepołowiony, a 21 – latka, która kierowała autem, z obrażeniami trafiła do szpitala na obserwację.

Kierujący ciągnikiem nie doniósł żadnych obrażeń, ale okazało się, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę, bo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za to wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

(rpf) kp / Źródło: Lubelska Policja

Udostępnij:

Skomentuj