fbpx

PSL o upadłości Ursusa: Gdzie jest pomoc państwa dla polskich przedsiębiorców?  

Napisał  Lip 16, 2021

PiS zapowiadało odbudowę polskich marek, wsparcie dla polskiego przemysłu, przemysłu rolno-spożywczego i rolnictwa. Tymczasem 12 lipca sąd w Warszawie ogłosił upadłość legendarnej marki ciągników "Ursus". - Obietnice PiS-u to bujdy na resorach. Gdzie jest pomoc dla rolnictwa i polskich przedsiębiorców? - pytają działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w komunikacie prasowym przesłanym do redakcji polskiego portalu rolniczego www.okiemrolnika.pl

12 lipca br. Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o odrzuceniu wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego w spółce Ursus. To oznacza koniec legendarnej, polskiej marki ciągników. 

PSL: Gdzie jest pomoc państwa dla polskich przedsiębiorców?  
- Gdzie jest rząd, gdzie jest minister rolnictwa, gdzie jest minister aktywów państwowych i wszyscy ci, którzy powinni pomagać? - pyta poseł Stefan Krajewski - Gołym okiem widać, że rządzący zamiast pomagać, wolą inwestować w propagandę “sukcesu”. 

- Wolą kupować media, które mogą nieprzychylnie napisać o rządzących. Wolą inwestować w propagandę sukcesu. Natomiast pomocy dla przedsiębiorcy, który z różnych powodów znalazł się w tarapatach - nie ma - stwierdził Stefan Krajewski. - Wszyscy chętnie jadą na wieś i opowiadają o sukcesach, a pomocy brak - kontynuował poseł PSL. 

PSL: Obietnice PiS-u to bujdy na resorach.
- PiS w 2015, a później 2018 roku w “Planie dla wsi” zapowiadało odbudowanie przemysłu rolno-spożywczego. Dzisiaj widzimy, że te obietnice spełzły na niczym. Były to bujdy na resorach - dodał rzecznik prasowy ludowców, Miłosz Motyka. 

PSL będzie pytać ministra rolnictwa - jakie działania podjął, aby uratować polską spółkę?  
- Dotuje się 20-oma milionami złotych amerykański bank, a jednocześnie doprowadza się do upadku spółki Ursus. Opowiada się na konferencjach prasowych jak dba się o polskie rolnictwo, a jednocześnie ani złotówką nie wspiera się polskiej firmy. Forsują “lex TVN” by spółki skarbu państwa wykupiły udziały w prywatnej telewizji, a nie ratują Ursusa. To skandal! Polskie władze powinny dbać o polskie spółki, nie zagraniczne - stwierdził rzecznik prasowy PSL, Miłosz Motyka. 

(rpf) kp / Źródło: PSL

Udostępnij: