13,2°C

reklama
reklama
1/3

AGROunia rozpoczyna akcję „Wojna o wieś”. Pierwsza bitwa o hodowlę trzody chlewnej w Polsce

Napisał  Lip 19, 2021

- Nie będziemy płakać za stodołą. Ruszamy z akcją „Wojna o wieś” - grzmi AGROunia w komunikacie przesłanym do redakcji portalu okiemrolnika.pl

Z treści komunikatu dowiadujemy się, że zdaniem działaczy AGROunii „Nikt nie wkurzył tak rolników, jak premier Morawiecki, który jeździ po Polsce i opowiada, że rolnicy mają dobrze i będą mieli lepiej” (pisownia oryginalna”.

> Przeczytaj również: Morawiecki: Nasz rząd zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie

AGROunia informuje, że w tym samym czasie, gdy premier Mateusz Morawiecki mówi, że jest dobrze , a będzie jeszcze lepiej, codziennie upadają setki gospodarstw rolnych, a na naszych oczach znika polska produkcja żywności. ASF podbija kraj, a politycy przyglądają się, jak gospodarstwa licytowane są przez komorników.

Działaczom AGROunii nie podoba się fakt, że pomimo wielu prób nawiązania kontaktu z premierem Morawieckim, nie ma żadnego odzewu z jego strony.

Zobacz również: > Wizyta premiera w wielkopolskim gospodarstwie z protestem Agrounii w tle <

- Kiedy wychodzimy na spotkanie z nim twarzą w twarz, ucieka. Kiedy piszemy pisma, nie odpowiada. AGROunia obroni polską wieś i obroni polską hodowle trzody chlewnej – grzmią członkowie AGROunii z Michałem Kołodziejczakiem na czele, którzy zachęcają do wspólnego protestu: Dziś każdy musi się obudzić. Traktory wyjadą na rondo, które łączy drogę krajową nr 12 z trasą S8. Protest stacjonarny rozpocznie się w SROCKU.

(rpf) kp

Udostępnij:

Skomentuj