fbpx
1/6

Kombajn dachował podczas żniw

Napisał  Lip 25, 2021

Praca podczas żniw wymaga dużej uwagi i skupienia, to właśnie wtedy na drogi i pola wyjeżdżają największe maszyny rolnicze, czyli kombajny. Sprawa staje się jeszcze trudniejsza gdy żniwa odbywają się w pagórkowatym lub górzystym terenie.

24 lipca 2021 roku tuż po godzinie 17:00 na numer alarmowy straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o kombajnie, który przewrócił się podczas prac żniwnych w miejscowości Gąskowo (województwo zachodniopomorskie, powiat kołobrzeski, gmina Dygowo).

Podczas prac żniwnych kierujący kombajnem wjechał na wzniesienie co doprowadziło do przewrócenia się maszyny na dach. Mężczyźnie nic się nie stało. Strażacy, którzy dotarli na miejsce zdarzenia zastali kombajn marki Claas wywrócony do góry kołami. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia i wypompowaniu oleju napędowegi ze zbiornika kombajnu.

(rpf) kp / Źródło: OSP Dygowo

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.